Jesteś na etapie rozważania uruchomienia linii kredytowej na swoim koncie lub chcesz podjąć się zaciągnięcia po prostu kredytu gotówkowego. Myślisz czy twój stan finansowy na to pozwala. Czy banki będą brały pod uwagę twoja wiarygodność jako kredytobiorcy. Oczywiście dylemat jest zawsze chociaż czasami mnij lub bardziej uzasadniony. Weryfikacja każdego klienta zarówno tego które posiada spore środki materialne jaki i tego który załapuje się na minimalne warunek uzyskania akceptacji bankowej, jest dziś podstawą. To ona jednoznacznie wydaje werdykt czy otrzymamy kredyt gotówkowy czy też jeszcze musimy nad sobą i naszymi finansami popracować.

Co jest brane pod uwagę?

Na wstępie trzeba odróżnić określenia zdolność kredytowa a wiarygodność kredytowa. Obie są bardzo istotne i zbliżone, lecz chuchają się czymś odmiennym. Człowiek, który ma zdolność o podjęcia się zadłużenia nie zawsze dla banku może okazać się wiarygodnym. Natomiast ta osoba lub ten kredytobiorca, który spełnia minimalne warunki na otrzymanie gotówki będzie bardziej wiarygodnym niż ten który ma stały źródło dochodów. W czym zatem tkwi sekret?

Szkopuł jest w tym jak my jako kredytobiorcy zachowywaliśmy się w momencie, kiedy na naszym koncie wisi jakiś inny kredyt. Czy spłacaliśmy go w terminie i czy na dzień dzisiejszy jest spłacony wraz z odsetkami. Kredyt gotówkowy to poważne zobowiązanie, które może wpłynąć na całe nasze życie, ale też na naszych najbliższych dlatego by nadać tamę łapczywości i chciwemu nastawieniu podjęto decyzje, że okres jaki będzie uniemożliwiał zaciąganie kredytów w takich okolicznościach to okres 5 lat.

Kiedy droga kredytowa zostaje zamknięta.

Do Biura informacji Kredytowej nie trafia się od tak po pierwszym opóźnieniu w spłacie. Jest to proces, który można zatrzymać i nadać mu odmienny kierunek. Natomiast jeżeli pozostawimy sprawę samą sobie możemy być pewni, że nasza droga kredytowa zostanie zamknięta. Nie dotyczy to jedynie jakiegoś jednego banku czy instytucji finansowej, lecz każdego banku połączonego z rejestrem. Kredyt gotówkowy może przestać być dla nas dostępnym dobrem. Jak najbardziej istnieją tez rozwiązania, które mają na celu poprawę naszego wizerunku. Wystarczy kilka zabiegów które sprawą, że nasza zdolność i wiarygodność znowu będą miały silna pozycje.