Sprawdzając w internetowych kalkulatorach kredytów gotówkowych postanowiliśmy sprawdzić na jakie oferty natrafimy biorąc szybką pożyczkę w wysokości 3000 złotych na okres jednego roku. Lista ofert była dosyć długa, ale porównajmy ze sobą oferty trzech banków: Raiffeisen Polbank, Alior Bank i Bank Pekao. Pierwszy z banków Raiffeisen Polbank proponuje nam Pierwszą Pożyczkę 2,99%. W ramach tej oferty Rata naszego Kredytu będzie wynosiła 257,48 złotych. Przy okresie kredytowania równym dwanaście miesięcy bank oferuje nam oprocentowanie 0%. Za to będzie trzeba zapłacić prowizję od udzielonego kredytu w kwocie 89,70 złotych. Kredyt musi zostać ubezpieczony, gdzie ubezpieczenie wynosi 0,25%. Odsetki przez cały okres kredytowania będą równe zeru. Całkowita kwota do spłaty to 3090 złotych. Daje to nam koszt kredytu w wysokości tylko 80 złotych. Oferta jest bardzo dobra.

money

Drugi z banków Alior Bank oferuje nam Pożyczkę internetową. Tutaj rata kredytu będzie nieco wyższa i równa 263,73 złote. Oprocentowanie wynosi 9,99%, ale za to prowizja od udzielonego kredytu jest zerowa. To samo jest w przypadku ubezpieczenia kredytu, które nie jest wymagane. Suma odsetek w okresie kredytowania będzie równa 165 złotych i jednocześnie będą to jedyne koszta kredytu jakie zapłacimy. Łącznie przyjdzie nam spłacić kwotę 3165 złotych. Jak widać od razu ta oferta będzie nam więcej kosztować niż oferta w Raiffeisen Polbank. Różnica to 75 złotych. Niby nie jest to jakoś strasznie dużo, ale jeśli można skorzystać z lepszej oferty to warto takiej poszukać.

Trzeci z banków Bank Pekao SA proponuje nam Pożyczkę Ekspresową, jaką możemy przeznaczyć na dowolny cel. W tej ofercie rata naszego kredytu będzie równa 266,17 złotych. Biorąc nasze trzy tysiące złotych na rok bank proponuje nam oprocentowanie w wysokości 7,99%. Prowizja jest nie duża i równa 60 złotych. Nie ma żadnego dodatkowego ubezpieczenia kredytu, a spłacając kredyt wcześniej nie zapłacimy żadnych dodatkowych pieniędzy. Odsetki w przypadku tej oferty będą równe 134 złote. Doliczając do nich prowizję koszt kredytu będzie równy 194 złote. Spłacimy na koniec kwotę 3194 złotych. Ta oferta z trzech prezentowanych jest najmniej opłacalna. Różnica między wszystkimi jest niewielka i być może to zdecydowało, że z oferty Banku Pekao SA skorzystało najwięcej klientów.