PieniąDze SzczęśCia Nie Dają, Ale żYć Bez Nich Też Się Nie Da

General Trackbacki-i (0)

Przysłowie stare jak świat mówiące o tym, że „Pieniądze szczęścia nie dają” jak najbardziej jest prawdziwie, ale niestety bez nich żyć też się nie da. Są potrzebne w codziennym życiu by zaspokajać podstawowe potrzeby, ale i by móc funkcjonować według przynajmniej minimum społecznego. W naszym kraju, choć zalewa nas fala życia na kredyt to coraz więcej osób nawet ze skromnych pensji stara się odkładać te parę groszy, które dobrze oszczędzane zaowocuje w pokaźną sumę. Ale czy da się tak oszczędzać żeby jeszcze na tym, choć trochę zarobić? Da się i jest na to bardzo prosty sposób. Wizyta w banku.

Jak bank może mi pomóc w oszczędzaniu?

Banki to instytucje, które głównie słyną z przechowywania bezpiecznie naszych pieniędzy, a także w razie większej potrzeby udzielania kredytów. Jednak to nie wszystko oferta jest o wiele większa. Chcąc się jednak skupić na samym oszczędzaniu warto powiedzieć o dwóch coraz to popularniejszych sposobach, które pomogą nam zwiększyć swoje oszczędności. Często przez długi czas składamy małe kwoty w domowym zaciszu by uzbierać większą i za nią zrealizować nasz cel. Jest jednak sposób na to by nawet te niewielkie kwoty procentowały. Konto oszczędnościowe, choć w każdym banku rządzi się innymi prawami to wyróżnia je kilka wspólnych cech. Na takim koncie możemy trzymać już niewielkie kwoty od kilkunastu złotych. Te pieniądze zaś objęte są oprocentowaniem. Jest ono niewielkie, bo średnio ok 2%, ale zawsze to coś. Ponadto w razie potrzeby mamy stały dostęp do tych pieniędzy bez utraty założonych odsetek. W niektórych bankach odsetki naliczane są po okresie miesiąca w innych po kilku, a w jeszcze innych od wpłacanych kwot. Łączy je jednak to, że nawet te małe kwoty procentują w większe. Jest to zdecydowanie lepszy sposób niż odkładanie pieniędzy „do skarpety”. Gdy z tych wszystkich małych kroczków uzbiera nam się pokaźniejsza suma możemy ją wypłacić i umieścić na lokacie bankowej. Lokata to nic innego jak powierzenie bankowi naszych pieniędzy na pewien, ustalony z góry czas i oprocentowanie jej w stosunku rocznym lub trwania lokaty. W zależności od lokaty i banku, który wybierzemy może ona trwać od 3 miesięcy do nawet kilku lat. Po jej upływie możemy ponownie lokować pieniądze lub wypłacić wpłacony kapitał powiększony o zarobione oprocentowaniem pieniądze. Jest jednak jeden minus w tym przypadku odróżniający lokatę od konta oszczędnościowego. Jeśli wypłacimy pieniądze przed końcem obowiązującej nas umowy nie otrzymujemy „procentów”. Jedynie po zakończeniu prawidłowym trwania lokaty przysługuje nam pobranie kwoty wpłaconej plus zarobione odsetki. To zasadniczo jeden z dwóch minusów w lokatach. Drugim niestety są przepisy wewnętrzne placówek bankowych. Wiele z nich wymaga od nas kwoty minimalnej. Zazwyczaj jest to ok 500 do 1000zł. Dopiero od tej kwoty możemy uruchomić lokatę. Jest to niestety dość spory minus gdyż nie zawsze mamy tyle oszczędności, które możemy zamrozić na pewien czas w banku.

Czy w banku moje pieniądze są bezpieczne?

Oszczędzanie w banku to gwarancja 100% pewności i bezpieczeństwa. W tym przypadku nie ponosimy żadnego ryzyka. Zawsze otrzymamy wpłaconą kwotę. A to od nas zależy czy powieloną o oprocentowanie czy też nie. W dowolnej chwili możemy także ją odzyskać. Choć w przypadku lokat z utratą odsetek. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsza metoda oszczędzania i uzyskania, choć niewielkiego, ale zawsze zarobku od inwestowania. Bez podstawowej wiedzy w świecie inwestycji więcej możemy stracić niż zarobić oczywiście, jeśli dopisze nam szczęście. Jednak często w ten sposób ludzie tracili oszczędności całego swojego życia.

Wejdź w na tę stronę i sprawdź ranking kredytów i zobacz również zestawienie pożyczek.

 

Lokata Bankowa Jest Korzystniejsza Niż Konto OszczęDnośCiowe

General Trackbacki-i (0)

Lokata bankowa oraz konto oszczędnościowe to najczęściej wybierane oferty. Odkładanie pieniądza dziś jest popularne, warto jednak zadać sobie podstawowe pytanie, czego oczekuje się od takiej propozycji. Konto oszczędnościowe to usługa na krótko, zatem jeśli jest poważne podejście do oszczędzania, opłaca się wybrać lokatę bankową.

Lokata standardowa to dla wszystkich oferta oszczędnościowa. Dokładnie, za niski kapitał można stać się klientem i w ten oto sposób pobierać cenne wiadomości. Lokata standardowa jest atrakcyjna dla osób, które co dopiero zdecydowały się na poważne odkładanie pieniądza. Nie chcą ryzykować, a najpierw zapoznać się z lokatami. Minimalny kapitał to 500zł, a więc nie jest to żadne obciążenie finansowe, za to można sporo skorzystać. Mianowicie na spokojnie znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania, ponadto jest zapewniony dodatkowy zysk w formie oprocentowania. Może nie jest ono jakoś strasznie wysokie, ale zawsze to przecież jakiś zarobek. E-lokata to wirtualna propozycja oszczędnościowa, z której zaleca się korzystać w domu. Wszelkie formalności można śmiało realizować właśnie przez Internet. Kiedy wybiera się tą drogę, a nie bezpośrednie wizyty w banku to jest zagwarantowane wyższe oprocentowanie. Lokata nocna oznacza rozmnażanie środków nocą, aby w ciągu dnia klient miał do niego dostęp. Oprocentowanie jest wyższe niż przy lokacie standardowej, poza tym zapewnione są komfortowe warunki użytkowania. Nie jedna osoba skorzystała z lokaty nocnej i jest zadowolenie. Oprocentowanie to istotna kwestia, jeśli chodzi o oszczędzanie. Ta wartość jednak nie zawsze jest stała, tak właśnie przy lokacie dynamicznej. Oprocentowanie ulega zmianie raz na rok lub kwartalnie, w zależności od warunków w środowisku finansowym. Jest to propozycja przede wszystkim dla stałych klientów, którzy mogą pochwalić się konkretnym depozytem. Widać, że naprawdę opłaca się być wiernym użytkownikiem lokaty, ponieważ można liczyć na różne przywileje. Lokata rentierska i negocjowana są idealną formą dla zamożnych. Bogaci też przecież patrzą w przyszłość, wolą się zabezpieczyć, nic więc dziwnego, że te propozycje mogą pochwalić się dużą frekwencją użytkowników. Rentierska to znana jest z wypłacania na konto klienta samych odsetek, to jest konkretny procent, gdy główny kapitał jest dosadny. Niektórzy przecież żyją z samych odsetek, taka dodatkowa wypłata bardzo się przydaje. Lokata negocjowana jak już sama nazwa wskazuje, że jej warunki zależą tylko i wyłącznie od rozmów, które prowadzą są z klientem. Kiedy instytucja bankowa widzi korzyści dla siebie, niczym nie ryzykuje, przystaje na określone potrzeby. Osoba zainteresowana przed przedstawieniem jakichkolwiek warunków, pierw powinna się przygotować.

Lokata bankowa jest dla rozsądnych, którzy rzeczywiście konsekwentnie pragną oszczędzać. Oferta jest szeroka, a więc śmiało można stwierdzić, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dawniej nie było szans odkładać pieniędzy, a teraz proszę bardzo, bank czeka z atrakcyjnymi propozycjami.

Design by JuliettaRose Studio. Powered by Lifetype